Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

Pohár futsalu 2014 - 1. kolo až okresní finále

31.01.2014 20:00
30.04.2014 18:00

Již sedmý rok vyhlašuje OkKF na probíhající zimní přestávku OP Pohár futsalu 2014 - okresní kolo.
Oznámení OkKF Vyškov ze dne 22. dubna 2014, 6:55 - výsledky finále

Výsledek finále je doplněn do přílohy "Pohar futsalu 2014 - vysledky.pdf", v této příloze jsou kompletní výsledky zápasů, pořadí a střelci branek.

Komentář finálového turnaje:
Podle prognóz provázejících přípravy týmů na finálový turnaj se pozdní termín projevil negativně na druholigovém Amoru a ještě více na divizním Pivovaru. Oba týmy skončily své soutěže před měsícem, na rozdíl od Klobouček, které Krajský přebor právě završily postupem do divize a očekávaly kompletní sestavu.
Avšak při prezentaci sestav na zápisech pro utkání bylo zřejmé, že se situace v týmech úplně zvrtla. Kloboučky se dostavily jen s troskami základní sestavy, takže oba vyškovské týmy tyto zápasy využily jen k rozehrání. Oba výsledky to dokumentují a není třeba je více popisovat. Sestava Pivovaru byla na první zápas slabší jen co se počtu hráčů týče, ale na druhý rozhodující zápas už chyběli jen gólmani. To Amor přece jen byl nucen využít několika hráčů své okresní rezervy.
Rozhodující zápas začal lépe Amor, hrál svou typickou kombinační nátlakovou hru doplňovanou různými signály. Pivovar v prvním poločase jen stěží odolával a za přijatelný jednobrankový rozdíl při střídání stran může zčásti děkovat finálním nepřesnostem Amoru při zakončování dobře připravených akcí.
Na úvod druhého poločasu přišel náhlý zvrat. Hned v první minutě srovnal Pivovar skóre a najednou měl hru dalších patnáct minut pod kontrolou. V tu dobu utekl až na skóre 6:2. Amor zbytek zápasu hrál bez gólmana a znovu opticky převzal taktovku hry, začal znovu střílet branky, ale také se dopouštěl drobných chyb, které Pivovar nemilosrdně trestal. To se Amoru až do konce zápasu nepodařilo změnit.
Pivovar po celou dobu těžil z takticky výtečné obranné hry, zřejmě vědom si skutečnosti, že v brance je jen jeden z hráčů, který však předvedl několik bravurních zákroků. Když se k tomu přidali útočné individuality Jardy Kolečkáře a Pepy Čtvrtníčka a také výtečné tvořivé schopnosti Jana Pánka byla najednou vyšší střelecká úspěšnost na straně Pivovaru.
Okresní vítězství tedy obhájil Pivovar a obdržel Pohár pro vítěze okresního kola. S odstupem 7 branek na druhého v pořadí se stal nejlepším střelcem branek Milan Ševčík a potvrdil svou pověst nejlepšího střelce z druhé ligy. Brankáře v této soutěži nevyhodnocujeme, ale letos si tuto cenu zasloužil Jan Mikloška za doslova vychytání střelců Amoru.

Oznámení OkKF Vyškov ze dne 6. dubna 2014, 11:55 - termín finále
Okresní kolo Poháru futsalu 2014 pokročilo do finále.
Zápas finále se konečně podařilo dohodnout na 18.4.2014, hala ZŠ Purkyňova.
Program finále:
1. 18:00 Pivovar Vyškov - Kloboučky
2. 19:00 Amor Vyškov - Kloboučky
3. 20:00 Amor Vyškov - Pivovar Vyškov
Delegace sudích: Brtníček Miloslav a Pavlus Robert

Oznámení OkKF Vyškov ze dne 23. února 2014, 18:00 - výsledky základních skupin
Doplněna příloha s výsledky Poháru.

V sobotu 22.2. jsme odehráli základní skupiny okresního kola Poháru futsalu 2014. Účastníci byli rozděleni do tří skupin, překvapení se z hlediska postupu žádné nekonalo, ale ve skupině A a B rozhodovalo o vítězi až celkové skóre. Nakonec i zde zvítězili favorizovaní Kloboučky A a Pivovar Vyškov a přesvědčivě je doplnil ze skupiny C favorit Amor Vyškov.

Oznámení OkKF Vyškov ze dne 19. února 2014, 11:55 - doplnění propozic
Vyměněna příloha "Pohar futsalu 2014 - propozice.pdf".

Oznámení OkKF Vyškov ze dne 15. února 2014, 23:55 - zpráva z losování
Doplněna příloha s losem Poháru - 15.2.2014.
Ve středu 12. února od 17:30 proběhlo plánované losování, schválení termínové listiny základního kola Poháru, zajištění haly a sudích. Vše je v příloze: "pohar futsalu 2014 - nalosovano.pdf".

Byla připomenuta povinnost hráčů mít zaplaceny roční členské příspěvky SFČR (100 Kč, viz propozice odst. 3) před nastoupením do zápasu Poháru (když to nebude ještě zobrazeno na webu FUTis, doložit ústřižkem či platebním příkazem), od 1.1.2014 již není v okresních soutěžích výjimka.

Do losovací komise se dostavili zástupci FK: Amor Vyškov, United Vyškov a Sapporo Manerov.

Z důvodu specifických podmínek některých účastníků OP futsalu OkKF předkládá návrh doplnění propozic pro okresní kolo Poháru. Jedná se o doplnění bodu 2:
"FK hrající OP futsalu, které nemají více týmů a na zimní přestávku uvolní některé své hráče na hostování do FK hrajících vyšší soutěže futsalu mohou své mateřské hráče využít při svých zápasech okresního kola Poháru, nutnou podmínkou je souhlas FK využívajícího hostujícího hráče a současně daného hráče nesmí využít ve svých zápasech okresního kola Poháru."

Do hlasování se mohou zapojit pouze účastníci Poháru formou odpovědi na tento e-mail. Nedostane-li OkKF od některého účastníka odpověď, bude jeho nereakce posouzena podle hesla "mlčení je souhlas". Termín na odpovědi s hlasováním je do 18.2.2014.

Oznámení OkKF Vyškov ze dne 11. února 2014, 10:30 - uzávěrka přihlášek
Pondělkem 10. února proběhla prodloužená uzávěrka přihlášek:
OkKF zaevidovala další 3 týmy: Sapporo Manerov, Pivovar Vyškov a Kloboučky A.
Počet 9 je ideální účast, která nabízí 3 tříčlenné základní skupiny a pokračování jedné finálové tříčlenné skupiny.

Oznámení OkKF Vyškov ze dne 6. února 2014, 7:30 - pozvánka na losování
Ve středu 12. února v 17:30 proběhne v "Tipsport baru", tj. 1. patro hotelu Dukla, losování a současně projednání termínové listiny okresního kola Poháru:
1) Přítomní zástupci přihlášených týmů budou členy losovací komise, která o všem potřebném rozhodne. Předpokládá se účast zástupců týmů z Vyškova, ostatní týmy dle zájmu.
2) Hrací dny základních skupin jsou naplánovány přednostně na 22. a v rezervě 23. února, dáno volnými termíny v SH ZŠ Purkyňova, semifinále a finále - budou upřesněny s postoupivšímy týmy dle konkrétních volných termínů v hale.
3) Jako přihlášené k okamžiku uzávěrky přihlášek OkKF eviduje 6 týmů:
Amor Vyškov, United Vyškov, Sokol Bučovice, Orli Bučovice, Kloboučky C a Krásensko.
Počet 6 nabízí 2 tříčlenné skupiny. Není to valná účast, takže bych uvítal ještě další týmy mezi přihlášené, podmínkou však je 2 a více týmů. Prodloužený termín je do 10.2.2014.

Oznámení OkKF Vyškov ze dne 16. ledna 2014, 19:45 - propozice
"Propozice pro okresní kolo Poháru futsalu" jsou uvedeny v příloze "Pohar futsalu 2014 - propozice.pdf".

PřílohaVelikost
1Pohar futsalu 2014 - vysledky.pdf32.25 KB
2Pohar futsalu 2014 - nalosovano.pdf26.59 KB
3Pohar futsalu 2014 - propozice.pdf32.8 KB