Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

I.kolo Českého poháru nám vyšlo skvěle

Burian, Mahr a Murgaš bodovali v Českém poháru

O víkendu 24.-25. května 2008 se v Jílové u Děčína konalo I. kolo Českého poháru ATEX Cup žactva v letním biatlonu. Tohoto prestižního závodu, který má 3 soutěžní kola vyúsťující v Mistrovství ČR se zúčastnili i biatlonisté z Vyškova. Soutěžilo se ve dvou dnech a přijela celá biatlonová špička žákovské kategorie a také zástupci z Německa. Celkem se zúčastnilo 138 závodníků z 27 družstev. V sobotu se běžel vytrvalostní a v neděli rychlostní závod. Po celou dobu závodů bylo pěkné počasí, což vedlo ke skvělé divácké kulise. Bojovalo se až do závěrečných metrů v cíli. Mimo tyto dva hlavní závody pořadatelé začlenili v sobotu nebodovaný, ale atraktivní „supersprint“ pro odreagování se, v kterém obstáli i naši svěřenci Jan Burian a Patrik Mahr, oba skončili na druhém místě.
Mezi družstvy se vyškovská výprava neztratila a potvrdila, že patří mezi žákovskou biatlonovou špičku, což dokazují výsledky z tohoto klání. V sobotním i nedělním závodu se podařil skvělý výkon Janu Burianovi, který zvítězil dvakrát za sebou. V sobotu obsadil Stanislav Murgaš skvělé 3. místo v kategorii žáků „A“ a v neděli přidal další medaili Patrik Mahr, který doběhl na 2. místě v téže kategorii. „Musím říct, že se potvrdila vynikající forma u Jana Buriana, který neměl konkurenta jak v sobotním, tak i v nedělním závodě. Co se týče Patrika Mahra jsem rád, že mu vyšla v neděli lépe střelba a doběhl si pro druhou příčku. Taktéž i Stanik Murgaš, který zvládl dobře v sobotu střelbu a svým běžeckým výkonem doběhl na 3. místě,“ dodal trenér klubu Vladimír Haumer. Ve výsledkové listině se neztratili ani další závodníci klubu: Jan Haumer obsadil 8. a 5. místo, Pavel Vařeka 36. a 35. místo, Patrik Mahr 8. a 2. místo, Stanislav Murgaš 3. a 9. místo, Lukáš Šmerda 11. místo, Jan Vařeka 12. a 14. místo, jediná naše zástupkyně kategorie žaček „A“ Adéla Fialková obsadila 18. a 17. místo.
„ Na závěr bych rád poznamenal, že ze všech mnohočetných výprav, ta naše získala nejvíce medailových umístění, za což patří největší dík především samotným závodníkům,“ doplnil Haumer.

Všechny Vás moc chválím, Pavlíka, Honzíka V. Adélku a Lukáše za vynikající běh. Šli jste do těchto dvou závodů jako lvi!!!! I ty Honzíku H. jsi dal do závodů všechno a porazil jsi své soupeře ve svém ročníku. Všem medailistů moc gratulujeme.