Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

Úspěchy v Břidličné a v Brně v letním biatlonu

Burian a Haumer přeborníci Jihomoravského kraje

Na svátek 8. května 2008 budou vzpomínat Vyškovští biatlonisté velice rádi. Zúčastnili se regionálního závodu v biatlonu v Břidličné. Pěkné počasí a krajina plná luk a lesů, kudy vedla trať rychlostního závodu s hromadným stratem, předpokládala pěkné sportovní výsledky všech zúčastněných závodníků. Našim sportovcům se dařilo: v kategorii přípravka žáků obsadil Matěj Haumer pěkné 4. místo a v žácích „A“ Stanislav Murgaš, který chyboval 2x na střelnici, ale svým běžeckým výkonem si doběhl na metu nejvyšší a zvítězil s velkým náskokem. V dívkách „A“ skončila Adéla Fialková na pěkném 9. místě, pro kterou to byl druhý závod. V kategorii žáků „B“ zvítězil s přehledem Jan Burian, Jan Haumer obsadil 5. místo a Jiří Jireš skončil na 12. místě. „Co se týče našich svěřenců, byl jsem spokojený, počasí přálo a výsledky jsou dobré, ale uvidíme v sobotu v Brně, kde je už celorepubliková špička“ dodal trenér Vladimír Haumer, který skončil na pěkném 4. místě v mužích „B“ na trati dlouhé 3 km s hromadným startem.
V sobotu 10. května se konaly dva závody v Brně, kde se bojovalo o titul přeborníka Jihomoravského kraje v letním biatlonu. Mezi účastníky z celé republiky nemohli samozřejmě chybět Vyškováci. V prvním rychlostním závodě se startovalo s 20-ti sekundovým intervalem na vzdálenost 1 km u žáků a žaček „A“ a v kategorii žáků „B“ na 1,5 km s trestnými 50m koly při nezasažení terče. V odpoledním závodě se startovalo hromadně na téže trati, ale u tohoto závodu rozhoduje rychlá a přesná střelba, protože do poslední chvíle není jasný vítěz. V součtu bodů v obou závodech získali titul přeborníka Jihomoravského kraje v kategorii přípravka Matěj Haumer a v kategorii žáků „B“ Jan Burian, kteří zvítězili v obou kláních. Měl jsem velikou radost z úspěchů našich sportovců, protože jsou to dva náročné závody za sebou a oni dovedli zvítězit 2x po sobě v jeden den“ řekl trenér klubu Haumer. V těchto závodech obsadili naši biatlonisté tato umístění: 2x 1.místo Matěj Haumer-přípravka; 1.a 6. místo Patrik Mahr, 2x 5. místo Stanislav Murgaš, 12. a 10. místo Lukáš Šmerda – žáci „A“; 11. a 7. místo Adéla Fialková-žačky „A“, v žácích „B“- 2x 1. místo Jan Burian, 3. a 7. místo Jan Haumer, 10. a 11. místo Jiří Jireš, v kategorii mužů „B“ obsadil Vladimír Haumer 3. a 4. místo. „Celkově jsme byli velice úspěšní, velkou radost mi udělal Patrik Mahr, který jel na své první závody a hned zvítězil v dopoledním závodě. Skvělý výkon podal náš nejzkušenější závodník klubu Jan Burian, na jehož výsledcích má velkou zásluhu jeho děda Bedřich Burian, který nám také pomáhá s dopravou na závody, protože jsme se rozrostli na 12 členů kroužku biatlonu při DDM Vyškov a 1.KB Vyškov a závodíme po celé ČR, což je velký problém s dopravou,“ dodal trenér Haumer.

P.S. Všichni jste se snažili, byli jste skvělí!!!!!!