Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

OP futsalu – třetí jarní turnaje – 27.5.2023

Okresní přebor futsalu pokračoval třetími jarními turnaji.
V plánu byly tři turnaje na umělkách sportovního areálů: Gymnázium Bučovice, ZŠ Školní Bučovice a Hliník Marefy.

V Bučovicích na Gymnáziu se turnaj scvrknul jen na jeden zápas, opět chyběl hostující tým Kozlany-Bohdalice, se kterým to nevypadá dobře. Utkaly se jen dva týmy, domácí Orli s Lazorem, ve velmi důležitém zápase o pořadí na bedně OP. Při vítězství se mohli domácí posunout na druhé místo nebo Lazor mohl zůstat v kontaktu s prvním Amorem. Průběh zápasu byl dramatický, ale současně velmi vyrovnaný. Také nakonec skončil remízou a v posledním hracím dnu se bude hrát jen o druhé místo v tabulce OP.

V Bučovicích na hřišti ZŠ byl favoritem tým Amoru, ale domácí tým Sokola se pokusil o překvapení a zaskočit silného soupeře. Nebyl na špatné cestě, první poločas dlouho vedl a hosté se protlačili do vedení až v závěru poločasu. V druhém poločase už hosté zápas kontrolovali a skóre ještě mírně navýšili. V zápase hostujících týmů kraloval od počátku Amor a nedal Krásensku žádnou šanci. Ve třetím zápase potvrdil domácí tým, proč trápil Amor a Krásensko úplně převálcoval. Po turnaji mohl Amor s předstihem spustit oslavy titulu přeborníka OP futsalu, již sedmého v řadě.

V Marefách byl favoritem domácí tým, který ze čtvrtého místa tabulky již nemohl ohrozit týmy na bedně, ale mohl si dané umístění pojistit. Přesně tak se stalo, když oba soupeře porazil s dvouciferným skórem. Jen v derby se sousedním Mouřínovem prohrál těsně první poločas, ale v tom druhém exceloval.

Úspěšně, tj. s plným počtem šesti bodů za dva vítězné zápasy hracího dne hrály týmy Amor Vyškov a JČ Marefy.

Stručný přehled výsledků je uveden v příloze.
Podrobné výsledky a ostatní statistiky jsou uvedeny na stránkách FAČR. Na tyto stránky je utvořen odkaz s názvem "statistiky" v levém navigačním sloupci na nějž stačí kliknout.
Na stránkách FAČR v sekci "aktuální výsledky" jsou uvedeny poslední výsledky, aktuální tabulka pořadí týmů a los nejbližšího hracího dne (tj. dvě následující kola), turnaje či jednotlivé zápasy jsou zde členěny dle stanoveného termínu včetně utkání odložených či předehrávaných.
V sekci "los soutěže", kde jsou turnaje členěny dle nalosovaných kol, platný termín a místo zápasu jsou vždy uvedeny na jednom řádku společně s daným zápasem.
V sekci "obsazení rozhodčími" jsou uvedeny delegace sudích pro nejbližší hrací den (zpravidla jeden až dva dny před výkopem prvního zápasu, nejpozději v pátek večer).
Stránky FAČR obsahují řadu dalších statistických a informativních údajů z futsalu a fotbalu všech soutěžních úrovní.
Zájemci o archiv statistik okresních soutěží: Ten je umístěn v sekci "archív výsledků" na web stránkách FAČR – odkaz je v pravém navigačním sloupci na úvodní stránce OkSF Vyškov, tam je umístěn OP 2008/09 a novější.
Ročníky 2007/08 a starší byly zpracovány v jiném programu a byly umístěny na starších web stránkách okresní komise futsalu, na které bylo možné se přesunout pomocí odkazu "původní stránky" v levém navigačním sloupci. Bohužel tyto stránky již nejsou dostupné.

PřílohaVelikost
1vysledky OP Vyskov 27.5.2023.pdf50.73 KB