Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

OP futsalu – sedmé jarní turnaje – 3. a 4.6.2022

Okresní přebor futsalu pokračoval sedmými jarními turnaji.
V plánu byly dva samostatné zápasy a dva turnaje na umělkách sportovních areálů: Orel Vyškov, Hliník Marefy a Stadion Vyškov.

Na Orlech ve Vyškově a v Hliníku Marefy se hrály dva odložené zápasy. Ve Vyškově se potkaly týmy ze spodní části tabulky, ale jen hosté mají šanci na posun v tabulce. Remízou se tato šance přesunula do kategorie teorie. Zápas v Marefách se hrál mezi domácími s již jistou bramborovou medailí a hosty z Vyškova s již jistou stříbrnou medailí. Prakticky šlo už jen o prestiž, ale oba týmy předváděly svou kvalitu a ve vyrovnaném zápase přece jen hosté v závěru rozhodli o svém vítězství.

Ve Vyškově na Stadiónu za parkem se hrály na dvou hřištích dva propojené turnaje, tj. dva ze soupeřů se museli na druhý zápas přesunout jen na vedlejší hřiště, to bylo přijatelnější než před týdnem v Bučovicích. Z původních šesti zápasů se nakonec odehrály jen čtyři, jeden byl odložen a jeden kontumován. Z odehraných zápasů byly dva jednoznačné, když si vylepšoval skóre Lazor proti vyškovským Orlům a podobně Marefy proti Sokolu Bučovice. Zajímavým zápasem byl Lazor proti Sokolu, ale jen dokud hostům stačili síly, prostě futsal se až na výjimky nedá hrát bez střídajících hráčů na lavičce. Konečný výsledek se nakonec proměnil v jasnou záležitost domácích. Posledním a nejdramatičtějším zápasem byl souboj s označením derby na neutrálním hřišti. Marefy a Mouřínov jsou sousedi jen přes kopec. Navíc oba týmy byly v dobré sestavě, dařilo se v útoku a obrana se neřešila. Byla z toho oboustranná přestřelka se šťastným koncem pro Marefy.

Úspěšně, tj. s plným počtem šesti bodů za dva vítězné zápasy hracího dne hrál Lazor Vyškov.

Stručný přehled výsledků je uveden v příloze.
Podrobné výsledky a ostatní statistiky jsou uvedeny na stránkách FAČR. Na tyto stránky je utvořen odkaz s názvem "statistiky" v levém navigačním sloupci na nějž stačí kliknout.
Na stránkách FAČR v sekci "aktuální výsledky" jsou uvedeny poslední výsledky, aktuální tabulka pořadí týmů a los nejbližšího hracího dne (tj. dvě následující kola), turnaje či jednotlivé zápasy jsou zde členěny dle stanoveného termínu včetně utkání odložených či předehrávaných.
V sekci "los soutěže", kde jsou turnaje členěny dle nalosovaných kol, platný termín a místo zápasu jsou vždy uvedeny na jednom řádku společně s daným zápasem.
V sekci "obsazení rozhodčími" jsou uvedeny delegace sudích pro nejbližší hrací den (zpravidla jeden až dva dny před výkopem prvního zápasu, nejpozději v pátek večer).
Stránky FAČR obsahují řadu dalších statistických a informativních údajů z futsalu a fotbalu všech soutěžních úrovní.
Zájemci o archiv statistik okresních soutěží: Ten je umístěn v sekci "archív výsledků" na web stránkách FAČR – odkaz je v pravém navigačním sloupci na úvodní stránce OkSF Vyškov, tam je umístěn OP 2008/09 a novější.
Ročníky 2007/08 a starší byly zpracovány v jiném programu a byly umístěny na starších web stránkách okresní komise futsalu, na které bylo možné se přesunout pomocí odkazu "původní stránky" v levém navigačním sloupci. Bohužel tyto stránky již nejsou dostupné.

PřílohaVelikost
1vysledky OP Vyskov z 4.6.2022.pdf48.24 KB