Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

OP futsalu – první podzimní turnaje – 3. a 4.9.2021

Okresní přebor futsalu zahájil nový soutěžní ročník.
V plánu byly dva turnaje na umělkách sportovních areálů: ZŠ Školní Bučovice a Krásensko Za Rychtou. Třetí turnaj plánovaný v SA Stadion Vyškov byl odložen.

V Bučovicích sehrála předehrávka už v pátek navečer pod umělým osvětlením a představily dva týmy z pomyslné okresní bedny minulého ročníku. Okresní přeborník Amor a bronzový Mouřínov. Po prohození zápasů se jejich souboj odehrál hned na úvod. Již pohled na zápasové soupisky napovídal, že průběh může být vyrovnanější než obvykle. Favorizovanému Amoru chyběli některé opory, a naopak Mouřínov byl v plné síle. Už první poločas se stanovilo finální skóre, Mouřínov ho vyhrál o jednu branku, a i přes dramatičtější druhý poločas rozdíl zůstal stejný. Domácí Sokol ukázal, že chce napravit loňskou nepovedenou sezónu, s Amorem se mu to nepodařilo, ale s Mouřínovem sehrál vyrovnaný zápas, v němž i vedl, nakonec těsně prohrál, ale neznačil, že náprava může být reálná.

Na turnaji v Krásensku byly favoritem hostující Marefy, ale domácí Krásensko celý zápas ukazovalo, jak se má využívat domácí prostředí. Nakonec mu pomohlo i kousek štěstí ke třem bodům. Oba úvodní soupeři si pak snadno poradily s týmem Kozlan, který navíc přijel bez hráčů na střídání.

Úspěšně, tj. s plným počtem šesti bodů za dva vítězné zápasy hracího dne hrály týmy FK Mouřínov a FC Krásensko.

Stručný přehled výsledků je uveden v příloze.
Stručná tabulka OP je na pravém okraji této stránky.
Podrobné výsledky a ostatní statistiky jsou uvedeny na stránkách FAČR. Na tyto stránky je utvořen odkaz s názvem "statistiky" v levém navigačním sloupci na nějž stačí kliknout.
Na stránkách FAČR v sekci "aktuální výsledky" jsou uvedeny poslední výsledky, aktuální tabulka pořadí týmů a los nejbližšího hracího dne (tj. dvě následující kola), turnaje či jednotlivé zápasy jsou zde členěny dle stanoveného termínu včetně utkání odložených či předehrávaných.
V sekci "los soutěže", kde jsou turnaje členěny dle nalosovaných kol, platný termín a místo zápasu jsou vždy uvedeny na jednom řádku společně s daným zápasem.
V sekci "obsazení rozhodčími" jsou uvedeny delegace sudích pro nejbližší hrací den (zpravidla jeden až dva dny před výkopem prvního zápasu, nejpozději v pátek večer).
Stránky FAČR obsahují řadu dalších statistických a informativních údajů z futsalu a fotbalu všech soutěžních úrovní.
Zájemci o archiv statistik okresních soutěží: Ten je umístěn v sekci "archiv soutěží" na web stránkách FAČR – odkaz "statistiky", tam je umístěn OP 2008/09 a novější. Od ročníku 2018-2019 jsou aktivovány nové stránky FAČR, na kterých je archiv dočasně v sekci „zprávy“.
Ročníky 2007/08 a starší byly zpracovány v jiném programu a byly umístěny na starších web stránkách okresní komise futsalu, na které bylo možné se přesunout pomocí odkazu "původní stránky" v levém navigačním sloupci. Bohužel tyto stránky již nejsou dostupné.
Některé odkazy na webu FAČR jsou zatím prázdné, ale budou postupně naplňovány.

PřílohaVelikost
1vysledky OP Vyskov ze 4.9.2021.pdf47.71 KB