Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

OP futsalu – první jarní turnaje – 27.4.2019

Okresní přebor odehrál první jarní turnaje.
Hrály se čtyři turnaje na umělkách sportovních areálů: ZŠ Školní Bučovice, ZŠ Habrovany, Stadion a Orel Vyškov.

V Bučovicích přivítal Sokol rezervu týmu Orlů Bučovice a JČ Marefy. Pořádající tým byl favoritem a Orli měli jen sekundovat, jenže již první zápas předpoklady nepotvrdil a tým Orlů získal cenný bod po celkovém vyrovnaném boji. Ani Marefy nerespektovaly postavení v tabulce a po vyrovnaných poločasech jasně přehrály oba bučovské týmy.

V Habrovanech se utkaly týmy ze spodní poloviny tabulky. Pořádající tým nestačil na hostující týmy a o zbývající tři body se utkaly Orli a Kloboučky. Kloboučky si rozhodující náskok vytvořily již v prvním poločase a dokázaly ho udržet až do závěrečného hvizdu sudího.

Ve Vyškově na Stadiónu byly dva zápasy odloženy. Zbývající zápas byl hodně zajímavý, potvrdil, že se utkaly druhý a třetí tým tabulky OP. Hodně dlouho byl boj vyrovnaný, ale domácí tým měl stále mírně navrch. V závěru náskok zvýšil a ziskem tří bodů se dotáhl na svého soupeře na rozdíl pouhého jednoho bodu.

Ve Vyškově na Orlovně vedoucí tým tabulky přivítal soupeře z konce tabulky a v pohodě rozdal dvouciferné příděly. Zajímavostí je dvanáctka na kontě všech tří vítězů. Vyrovnaným byl jen souboj týmů ze dna tabulky. Kozlany přes zimu posílily sestavu o zkušené futsalisty, a přestože obdržely již zmíněnou dvanáctku, tak více než polovinu zápasu vedli. Šanci na první body ztratily až koncem zápasu, nicméně naznačily, že na jaře nebudou v OP jen do počtu.

Úspěšně, tj. s plným počtem šesti bodů za dva vítězné zápasy hracího dne hrály týmy JČ Marefy, FC Kloboučky a Amor Vyškov.

Stručný přehled výsledků je uveden v příloze.
Stručná tabulka OP je na pravém okraji této stránky.
Podrobné výsledky a ostatní statistiky jsou uvedeny na stránkách FAČR. Na tyto stránky je utvořen odkaz s názvem "statistiky" v levém navigačním sloupci na nějž stačí kliknout.
Na stránkách FAČR v sekci "aktuální výsledky" jsou uvedeny poslední výsledky, aktuální tabulka pořadí týmů a los nejbližšího hracího dne (tj. dvě následující kola), turnaje či jednotlivé zápasy jsou zde členěny dle stanoveného termínu včetně utkání odložených či předehrávaných.
V sekci "los soutěže", kde jsou turnaje členěny dle nalosovaných kol, platný termín a místo zápasu jsou vždy uvedeny na jednom řádku společně s daným zápasem.
V sekci "obsazení rozhodčími" jsou uvedeny delegace sudích pro nejbližší hrací den (zpravidla jeden až dva dny před výkopem prvního zápasu, nejpozději v pátek večer).
Stránky FAČR obsahují řadu dalších statistických a informativních údajů z futsalu a fotbalu všech soutěžních úrovní.
Zájemci o archiv statistik okresních soutěží: Ten je umístěn v sekci "archiv soutěží" na web stránkách FAČR - odkaz "statistiky", tam je umístěn OP 2008/09 a novější. Od ročníku 2018-2019 jsou aktivovány nové stránky FAČR, na kterých je archiv dočasně v sekci „zprávy“.
Ročníky 2007/08 a starší byly zpracovány v jiném programu a byly umístěny na starších web stránkách okresní komise futsalu, na které bylo možné se přesunout pomocí odkazu "původní stránky" v levém navigačním sloupci. Bohužel tyto stránky již nejsou dostupné.
Některé odkazy na webu FAČR jsou zatím prázdné, ale budou postupně naplňovány.

PřílohaVelikost
1vysledky OP Vyskov z 27.4.2019.doc52 KB