Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

OP futsalu – poslední jarní turnaje – 3. a 8.6.2023

Okresní přebor futsalu zakončil sezónu čtvrtými jarními turnaji.
V plánu byly tři turnaje na umělkách sportovního areálů: Stadion Vyškov, Studnice a TJ Mouřínov.

Ve Vyškově se utkaly první dva týmy tabulky OP. O titulu Amoru již bylo rozhodnuto o týden dříve, ale Lazor hrál o udržení pozice vicemistra, navíc na Amor v posledních letech uměl zahrát. To se potvrdilo i tentokrát, Amor sice hrál jen o udržení jarní neporazitelnosti, ale přispěl k vysoké kvalitě zápasu. Více než polovina zápasu byla na skóre vyrovnaná a Lazor držel jen těsné vedení díky přesnějšímu zakončení svých šancí. Hrál se rychlý futsal, který více vyhovoval Lazoru a jeho skóre nakonec přerostlo v jisté vítězství. Třetí soupeř se na turnaj nedostavil a Lazor si splnil i druhý cíl dne v podobě obhájení stříbrné pozice z posledních ročníků.

V Studnicích pořádal turnaj tým Krásenska. Na první dva zápasy se soupeř nedostavil, hrál se tedy jen zápas pořádajícího týmu a hostů z Maref. Tým hostů měl sice ještě teoretickou šanci na bronzovou příčku, jen se nedokázal dostatečně prosadit na menším hřišti a většinu zápasu měl těsnou ztrátu ve skóre, která nakonec vydržela až do konce zápasu.

V Mouřínově se hrálo až ve čtvrtek a jako jediný turnaj se odehrál celý. Favoritem byli Orli ze sousedních Bučovic, svou roli zvládli, ale každý zápas byl jiný. Pořadí zápasů se oproti losu po dohodě týmů změnilo. V prvním zápase se utkaly týmy hostů, bučovičtí Sokoli a Orli. Zápas byl od počátku jednoznačný a gólman vítězných Orlů vychytal čisté konto. Ve druhém zápase domácí tým Orly notně potrápil a oba poločasy prohrál jen 2:3. Ve třetím se chytil hostující Sokol a domácí tým jasně přehrál.

Úspěšně, tj. s plným počtem šesti bodů za dva vítězné zápasy hracího dne hrály týmy Lazor Vyškov, FC Krásensko a Orli Bučovice.

Stručný přehled výsledků je uveden v příloze.
Podrobné výsledky a ostatní statistiky jsou uvedeny na stránkách FAČR. Na tyto stránky je utvořen odkaz s názvem "statistiky" v levém navigačním sloupci na nějž stačí kliknout.
Na stránkách FAČR v sekci "aktuální výsledky" jsou uvedeny poslední výsledky, aktuální tabulka pořadí týmů a los nejbližšího hracího dne (tj. dvě následující kola), turnaje či jednotlivé zápasy jsou zde členěny dle stanoveného termínu včetně utkání odložených či předehrávaných.
V sekci "los soutěže", kde jsou turnaje členěny dle nalosovaných kol, platný termín a místo zápasu jsou vždy uvedeny na jednom řádku společně s daným zápasem.
V sekci "obsazení rozhodčími" jsou uvedeny delegace sudích pro nejbližší hrací den (zpravidla jeden až dva dny před výkopem prvního zápasu, nejpozději v pátek večer).
Stránky FAČR obsahují řadu dalších statistických a informativních údajů z futsalu a fotbalu všech soutěžních úrovní.
Zájemci o archiv statistik okresních soutěží: Ten je umístěn v sekci "archív výsledků" na web stránkách FAČR – odkaz je v pravém navigačním sloupci na úvodní stránce OkSF Vyškov, tam je umístěn OP 2008/09 a novější.
Ročníky 2007/08 a starší byly zpracovány v jiném programu a byly umístěny na starších web stránkách okresní komise futsalu, na které bylo možné se přesunout pomocí odkazu "původní stránky" v levém navigačním sloupci. Bohužel tyto stránky již nejsou dostupné.

PřílohaVelikost
1vysledky OP Vyskov 3. a 8.6.2023.pdf48.08 KB