Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

OP futsalu – páté podzimní turnaje – 2.10.2021

Okresní přebor futsalu pokračoval pátými podzimními turnaji.
V plánu byly tři turnaje na umělkách sportovních areálů: Stadion Vyškov, Orel Vyškov a TJ Mouřínov.

Ve Vyškově na Stadionu za parkem se utkal vedoucí tým tabulky s týmem JČ Marefy, který měl dosud odehrány pouze dva zápasy, oba vítězné. Navíc v minulých sezónách často bojoval o třetí příčku a skoro vždy uměl potrápit nejlepší okresní týmy. Také tento zápas pověst potvrdil. Lazor celý první poločas prohrával a až v poslední minutě vyrovnal. Druhý poločas byl deset minut navlas podobný tomu prvnímu, až v další pětiminutovce favorit vyrovnal a posledních deset minut se mu dařilo držet těsné vedení. Přesto Marefy měly stále dost šancí, ale gólovou přestřelku nakonec Lazor ustál. Dalším soupeřem měl být Fifák, ale ten zápasy skrečoval pro nedostatek hráčů. Tento podzim je divný, los měl těchto pět hracích dnů vždy tři turnaje. Ani jednou se je nepodařilo odehrát, třikrát jen dva turnaje a dvakrát dva turnaje a ze třetího jeden zápas.

Ve Vyškově na Orlovně obhájce titulu Amor přivítal City a rezervu divizního týmu Kozlany-Bohdalice. Po nezvyklém zaváhání v prvních dvou hracích dnech opět rozdává dvouciferné příděly. V souboji hostujících týmů měly od počátku navrch Kozlany a dvouciferným vítězstvím napodobily Amor.

V Mouřínově byl domácí tým favoritem, přestože měl vyrovnaného soupeře z Krásenska a poslední tým tabulky vyškovské Orly. Avšak už v prvním zápase měl velké problémy, ale nakonec šťastně těsně zvítězil. Ve druhém zápase hostujících týmů dominovalo Krásensko, Orli si ani neškrtly. Třetí zápas měl být jednouchou záležitostí domácího týmu, jenže hosté se vzpamatovaly a jako by vyměnily celý tým. Najednou se hrál druhý vyrovnaný zápas turnaje od počátku až do konce. Tým Orlů tak slavil první bod do tabulky, dvakrát cenný, jelikož byl na úkor třetího týmu tabulky na jeho domácím hřišti.

Úspěšně, tj. s plným počtem šesti bodů za dva vítězné zápasy hracího dne hrály týmy Amor Vyškov a Lazor Vyškov.

Stručný přehled výsledků je uveden v příloze.
Stručná tabulka OP je na pravém okraji této stránky.
Podrobné výsledky a ostatní statistiky jsou uvedeny na stránkách FAČR. Na tyto stránky je utvořen odkaz s názvem "statistiky" v levém navigačním sloupci na nějž stačí kliknout.
Na stránkách FAČR v sekci "aktuální výsledky" jsou uvedeny poslední výsledky, aktuální tabulka pořadí týmů a los nejbližšího hracího dne (tj. dvě následující kola), turnaje či jednotlivé zápasy jsou zde členěny dle stanoveného termínu včetně utkání odložených či předehrávaných.
V sekci "los soutěže", kde jsou turnaje členěny dle nalosovaných kol, platný termín a místo zápasu jsou vždy uvedeny na jednom řádku společně s daným zápasem.
V sekci "obsazení rozhodčími" jsou uvedeny delegace sudích pro nejbližší hrací den (zpravidla jeden až dva dny před výkopem prvního zápasu, nejpozději v pátek večer).
Stránky FAČR obsahují řadu dalších statistických a informativních údajů z futsalu a fotbalu všech soutěžních úrovní.
Zájemci o archiv statistik okresních soutěží: Ten je umístěn v sekci "archiv soutěží" na web stránkách FAČR – odkaz "statistiky", tam je umístěn OP 2008/09 a novější. Od ročníku 2018-2019 jsou aktivovány nové stránky FAČR, na kterých je archiv dočasně v sekci „zprávy“.
Ročníky 2007/08 a starší byly zpracovány v jiném programu a byly umístěny na starších web stránkách okresní komise futsalu, na které bylo možné se přesunout pomocí odkazu "původní stránky" v levém navigačním sloupci. Bohužel tyto stránky již nejsou dostupné.
Některé odkazy na webu FAČR jsou zatím prázdné, ale budou postupně naplňovány.

PřílohaVelikost
1vysledky OP Vyskov z 2.10.2021.pdf48.93 KB