Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

OP futsalu – druhé podzimní turnaje – 11.9.2021

Okresní přebor futsalu pokračoval druhými podzimními turnaji.
V plánu byly dva turnaje a jeden samostatný zápas na umělkách sportovních areálů: Stadion Vyškov a Bohdalice v parku. Třetí turnaj plánovaný do SA Marefy byl z větší části odložen, zůstal jeden zápas přesunutý do Vyškova.

Ve Vyškově se hrál jeden zápas přesunutý ze SA Marefy, v němž se utkaly vyškovské týmy City a Orli. Prvně jmenovaný tým přesvědčivě zvítězil a jeho gólman si navíc připsal čisté konto. Hlavním tahákem na druhém hřišti byl turnaj zahajovaný soubojem Lazoru a Amoru, tj. loňský stříbrný tým a úřadující okresní přeborník. Navíc v posledních několika letech Amor prohrává velmi málo zápasů, no a když k tomu dojde, tak je většinou soupeřem Lazor. Téměř celý zápas probíhal v duchu posledních let. Lazor byl aktivnější, důslednější a úspěšnější v gólovém zakončování akcí. Naopak Amoru jako by něco chybělo, přestože tentokrát měl sestavu dobrou. Již po dvou hracích dnech se tabulka neobvykle zamotala a ve zbytku sezóny nebude o drama nouze.

Na turnaji v Bohdalicích byl favoritem hostující Mouřínov, který před týdnem zaskočil Amor, ale domácí Kozlany výrazně posílily sestavu a najednou se hrály vyrovnané partie. Hned ta první to potvrdila, první poločas sice vyšel lépe hostům, ale ve druhém se zrodilo překvapivé vítězství domácího týmu. Druhý zápas mezi hostujícími týmy byl také větší část zápasu vyrovnaný ve hře i ve skóre, ale závěr se zvrtnul ve střelnici Mouřínova. Třetí zápas byl vyrovnaný až do konce. Fifák měl sice mírně navrch, ale závěr se srovnal a hosté byly šťastnějším týmem se třemi body. Domácím se nepodařilo zopakovat překvapení z prvního zápasu.

Úspěšně, tj. s plným počtem šesti bodů za dva vítězné zápasy hracího dne hrál jen tým Lazor Vyškov.

Stručný přehled výsledků je uveden v příloze.
Stručná tabulka OP je na pravém okraji této stránky.
Podrobné výsledky a ostatní statistiky jsou uvedeny na stránkách FAČR. Na tyto stránky je utvořen odkaz s názvem "statistiky" v levém navigačním sloupci na nějž stačí kliknout.
Na stránkách FAČR v sekci "aktuální výsledky" jsou uvedeny poslední výsledky, aktuální tabulka pořadí týmů a los nejbližšího hracího dne (tj. dvě následující kola), turnaje či jednotlivé zápasy jsou zde členěny dle stanoveného termínu včetně utkání odložených či předehrávaných.
V sekci "los soutěže", kde jsou turnaje členěny dle nalosovaných kol, platný termín a místo zápasu jsou vždy uvedeny na jednom řádku společně s daným zápasem.
V sekci "obsazení rozhodčími" jsou uvedeny delegace sudích pro nejbližší hrací den (zpravidla jeden až dva dny před výkopem prvního zápasu, nejpozději v pátek večer).
Stránky FAČR obsahují řadu dalších statistických a informativních údajů z futsalu a fotbalu všech soutěžních úrovní.
Zájemci o archiv statistik okresních soutěží: Ten je umístěn v sekci "archiv soutěží" na web stránkách FAČR – odkaz "statistiky", tam je umístěn OP 2008/09 a novější. Od ročníku 2018-2019 jsou aktivovány nové stránky FAČR, na kterých je archiv dočasně v sekci „zprávy“.
Ročníky 2007/08 a starší byly zpracovány v jiném programu a byly umístěny na starších web stránkách okresní komise futsalu, na které bylo možné se přesunout pomocí odkazu "původní stránky" v levém navigačním sloupci. Bohužel tyto stránky již nejsou dostupné.
Některé odkazy na webu FAČR jsou zatím prázdné, ale budou postupně naplňovány.

PřílohaVelikost
1vysledky OP Vyskov z 11.9.2021.pdf47.45 KB