Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

OP futsalu – druhé jarní turnaje – 19. a 20.5.2023

Okresní přebor futsalu pokračoval druhými jarními turnaji.
V plánu byly tři turnaje na umělkách sportovního areálů: Bohdalice v parku, Orel Vyškov a Krásensko za Rychtou.

V Bohdalicích se hrálo již v pátek a turnaj se scvrknul jen na jeden zápas mezi hostujícími týmy Orly z Vyškova a Sokoly z Bučovic. Domácí tým k zápasům nenastoupil, když neposkládal ani základní sestavu. Hostující týmy sehráli vyrovnaný zápas se smolným koncem pro Orly, když pro ně takto skončil již druhý jarní zápas.

Ve Vyškově se také hrálo již v pátek. Favoritem byl sice domácí tým Amoru, ale očekávaly se vyrovnané zápasy, jelikož hosty byly týmy na druhém a čtvrtém místě tabulky OP, Orli Bučovice a Marefy. Rezerva Amoru měla stále mírnou optickou převahu, ale i soupeři měli dostatek šancí, takže domácí tým byl spokojen vyrovnaným skóre pro první poločasy. V průběhu druhých poločasů díky zkušenostem z těžkých zápasů lépe zvládla závěry a přivedla zápasy k cenným bodům. Hostující týmy potvrdily vyrovnanost a nakonec se zaslouženě rozešli každý s jedním bodem.

V Krásensku byl favoritem hostující tým z Vyškova, který přijel bojovat o možný návrat na druhé místo tabulky OP. Rozhodujícím byl hned první zápas s domácím týmem, který se sešel v optimální sestavě a využil domácích podmínek, což téměř vedlo k zisku bodu. Lazor se v závěru zápasu dostal do vedení, které se štěstím udržel. Ve druhém zápase již Lazor kraloval a Mouřínov jasně přehrával v celém zápase. Domácí tým pak ve třetím zápase potvrdil kvalitu až v závěru zápasu, ale získal zasloužené tři body.

Úspěšně, tj. s plným počtem šesti bodů za dva vítězné zápasy hracího dne hrály týmy Amor Vyškov, Lazor Vyškov a Sokol Bučovice.

Stručný přehled výsledků je uveden v příloze.
Podrobné výsledky a ostatní statistiky jsou uvedeny na stránkách FAČR. Na tyto stránky je utvořen odkaz s názvem "statistiky" v levém navigačním sloupci na nějž stačí kliknout.
Na stránkách FAČR v sekci "aktuální výsledky" jsou uvedeny poslední výsledky, aktuální tabulka pořadí týmů a los nejbližšího hracího dne (tj. dvě následující kola), turnaje či jednotlivé zápasy jsou zde členěny dle stanoveného termínu včetně utkání odložených či předehrávaných.
V sekci "los soutěže", kde jsou turnaje členěny dle nalosovaných kol, platný termín a místo zápasu jsou vždy uvedeny na jednom řádku společně s daným zápasem.
V sekci "obsazení rozhodčími" jsou uvedeny delegace sudích pro nejbližší hrací den (zpravidla jeden až dva dny před výkopem prvního zápasu, nejpozději v pátek večer).
Stránky FAČR obsahují řadu dalších statistických a informativních údajů z futsalu a fotbalu všech soutěžních úrovní.
Zájemci o archiv statistik okresních soutěží: Ten je umístěn v sekci "archív výsledků" na web stránkách FAČR – odkaz je v pravém navigačním sloupci na úvodní stránce OkSF Vyškov, tam je umístěn OP 2008/09 a novější.
Ročníky 2007/08 a starší byly zpracovány v jiném programu a byly umístěny na starších web stránkách okresní komise futsalu, na které bylo možné se přesunout pomocí odkazu "původní stránky" v levém navigačním sloupci. Bohužel tyto stránky již nejsou dostupné.

PřílohaVelikost
1vysledky OP Vyskov 19. a 20.5.2023.pdf50 KB