Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

OP futsalu – dohrávky podzimních turnajů – 5.6.2021

Okresní přebor futsalu pokračoval dohrávkami podzimních turnajů.
Po více než půlročním čekání uvolněná covidová opatření umožnila alespoň dohrát přerušenou podzimní část soutěžního OP. V plánu byly dva turnaje a dva zápasy na umělkách sportovních areálů: Stadion Vyškov, Hliník Marefy, VUH Lipová Vyškov a Orel Vyškov.

Ve Vyškově na Stadionu se hrály dva zápasy. Domácí Fifák přivítal Kozlany a Mouřínov. V prvním zápase se oba soupeři rozehrávali po dlouhé pauze a poločas zastavil skóre na zasloužené remíze. Ve druhém poločase získali domácí hráči převahu, kterou postupně vyjádřili také gólově. Druhý zápas se do poloviny vyvíjel podobně jako ten první, avšak druhá polovina se odvíjela střídavě. Jenže závěr patřil lépe zakončujícím hostům.

Ve Vyškově na Lípové se po dohodě soupeřů hrál jeden zápas již v pátek, původní los byl v sobotu na Stadionu. Utkal se Lazor a City. Lazor hrál jen o prestiž, jelikož stříbrnou pozici měl již zajištěnu a ohrozit první již nemohl. Naproti tomu je tým City stále ve hře o bronzovou příčku. Zápas byl maximálně vyrovnaný, ale oba závěry poločasů vyšly malino lépe pro tým City, čímž se udržel na dosah ke třetí příčce tabulky OP. Rozhodne se v přímém souboji s Mouřínovem, třetím týmem v tabulce jsou Marefy, ale ty mohou už jen čekat jak dopadnou zmíněné zápasy.

V Marefách se vůbec nedařilo domácímu týmu, který měl ze soupeřů dosud nejlepší postavení v tabulce. Podlehl nejen Mouřínovu, ale také Orlům z Bučovic. Ve třetím zápase favorizovaní Orli v nečekané přestřelce přehráli Kozlany.

Ve Vyškově na Orlovně se hrál jen jeden zápas, jelikož Sokol Bučovice jarní dohrávky skrečoval z důvodu nedostatku hráčů. Domácí tým začal dobře, to mu vydrželo jen v prvním poločase. V druhém poločase se více dařilo hostům z Krásenska, kterým se nakonec podařilo otočit skóre a odvezli si tři body.

Úspěšně, tj. s plným počtem šesti bodů za dva vítězné zápasy hracího dne hrály týmy FK Mouřínov a Orli Bučovice.

Stručný přehled výsledků je uveden v příloze.
Stručná tabulka OP je na pravém okraji této stránky.
Podrobné výsledky a ostatní statistiky jsou uvedeny na stránkách FAČR. Na tyto stránky je utvořen odkaz s názvem "statistiky" v levém navigačním sloupci na nějž stačí kliknout.
Na stránkách FAČR v sekci "aktuální výsledky" jsou uvedeny poslední výsledky, aktuální tabulka pořadí týmů a los nejbližšího hracího dne (tj. dvě následující kola), turnaje či jednotlivé zápasy jsou zde členěny dle stanoveného termínu včetně utkání odložených či předehrávaných.
V sekci "los soutěže", kde jsou turnaje členěny dle nalosovaných kol, platný termín a místo zápasu jsou vždy uvedeny na jednom řádku společně s daným zápasem.
V sekci "obsazení rozhodčími" jsou uvedeny delegace sudích pro nejbližší hrací den (zpravidla jeden až dva dny před výkopem prvního zápasu, nejpozději v pátek večer).
Stránky FAČR obsahují řadu dalších statistických a informativních údajů z futsalu a fotbalu všech soutěžních úrovní.
Zájemci o archiv statistik okresních soutěží: Ten je umístěn v sekci "archiv soutěží" na web stránkách FAČR - odkaz "statistiky", tam je umístěn OP 2008/09 a novější. Od ročníku 2018-2019 jsou aktivovány nové stránky FAČR, na kterých je archiv dočasně v sekci „zprávy“.
Ročníky 2007/08 a starší byly zpracovány v jiném programu a byly umístěny na starších web stránkách okresní komise futsalu, na které bylo možné se přesunout pomocí odkazu "původní stránky" v levém navigačním sloupci. Bohužel tyto stránky již nejsou dostupné.
Některé odkazy na webu FAČR jsou zatím prázdné, ale budou postupně naplňovány.

PřílohaVelikost
1vysledky OP Vyskov z 5.6.2021.pdf48.72 KB