Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

Jak se žije biatlonistům ve Vyškově

Hlavní náplní činnosti klubu je sportovní (výkonnostní i zájmová ) činnost dětí a mládeže v letním biatlonu. Jednou částí této sportovní disciplíny je střelba ze vzduchovky, druhou běh v terénu. Členové klubu se zúčastňují i běžeckých závodů a soutěží ve střelbě.

Nejlepší členové klubu se celoročně zúčastňují vyhlašovaných republikových závodů, kde reprezentují klub i město Vyškov. Klub se zúčastňuje i dalších oblastních závodů v disciplínách, které souvisí s činností klubu.

Klub biatlonu Vyškov spolupracuje s Domem dětí a mládeže ve Vyškově.

Ve vyhlašovaném mistrovství republiky v letním biatlonu, které má v sezóně několik oblastních kol, je nutné dosáhnout dle pravidel soutěže určitého počtu bodů, podle kterých jsou závodníci v jednotlivých kategoriích zařazováni v republikovém řebříčku. Nejlepší se kvalifikují na mistrovský závod. Je ovšem nutné absolvovat předepsané oblastní a republi-kové závody.

V sezóně 2006 jsme se zúčastnili celkem 15-ti závodů:

- 6 regionálních závodů
- 6 republikových závodů
- 3 závodů na Mistrovství České republiky.

výsledky:

3 tituly mistrů České republiky
4 první místa v republikových závodech
2 první místa v regionálních závodech
1 titul přeborníka JM kraje

Splnili jsme celkem 6 nejvyšších prvních výkonnostních tříd, které zaručují přímý postup na mistrovství České republiky v roce 2007.

Dvojnásobný mistr České republiky pro rok 2006 Jan Burian se umístil v republikovém žebříčku na 2. míste z 37 kvalifikovaných závodníků s minimálním rozdílem 2,38 bodu za vítězem.

Členové klubu se zúčastnili okresní soutěže ve střelbě ze vzduchových zbraní 2006 a ve všech vyhlášených kategoriích zvítězili. V průběhu roku se zúčastňovali všech dosažitelných přespolních běhů a atletických soutěží pro mládež.

Zásluhou účasti Klubu biatlonu ve Vyškově v radě soutěží republikového charakteru po mnoho let patří VYŠKOV mezi kluby, které nemohou chybět na žádné republikové soutěži v této sportovní disciplíně. Klub má své jméno a počítá se s ním jako s významným soupeřem i v dalších letech. 16 let klub dokazuje, že patří v letním biatlonu na nejvyšší řebříčky v republice.

Program sezony 2007 :

* aktivní příprava členů s licencí v pravidelném tréninku
* příprava nováčků bude mít individuální program. Z důvodu přípravy na tvrdší republikové závody jsme zvolili citlivější a individuální přístup a podle nejnovějších metod
* obě skupiny mají 2 x týdně trénink ve střelbě a 3 – 4 x týdně běžecký trénink
* každý člen má podrobný návod jak postupovat při tréninku i individuálně a jak zacházet a pečovat o zbraň.
* pod vedením trenéra se u sportovců pěstuje správný styl běhu i střelby a podle různé věkové úrovně rovněž probíhá i teoretická příprava.
* pokusíme se získat nové talenty
* nejmladších svěřenců nebudeme hodnotit výkon, ale techniku, nepřepínat síly a schopnosti dětí, ale budeme se snažit vypěstovat u dětí radost ze sportu a ze společných setkání.

Sezóna letního biatlonu trvá od jara do podzimu a mimo tuto část jsou děti na tuto soutěž pravidelně připravovány. I nadále se budeme v zimních měsících připravovat na soutěžní sezonu 2007 a to hlavně dobrou střeleckou přípravou, kterou ve spolupráci s Domem dětí a mládeže uskutečňujeme v jejich střelnici. Svou účastí i organizační pomocí v 27. ročníku oblíbené střelecké soutěže škol celého okresu ve střelbě jistě dokážeme, že jsme i „mistři“ ve střelbě. Byli jsme mezi zakladateli této soutěže a dodnes průběh každého ročníku zajišťujeme. I touto cestou a při této příležitosti získáváme své další členy.

Věříme, že se nám naše plány podaří splnit a tím i jméno města Vyškova udržet v republikových řebříčcích a v historii Letního biatlonu, kde od začátku nechyběl ani jeden rok.

Výsledky okresní střelecké ligy

Na stránkách Domu dětí a mládeže Vyškov najde výsledky po iV. kole střelecké ligy.
www.ddm.vys.cz