Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

Biatlon-regionální závod ve Zdětíně

Biatlonisté zahájili letní sezónu
V sobotu 27.dubna 2013 se ve Zdětíně u Prostějova uskutečnil již 19. ročník regionálního závodu Českého poháru a čtvrtý ročník Memoriálu Radomila Večeři v letním biatlonu žactva, dorostu a dospělých. Tímto středně těžkým závodem je vždy zahájena letní sezóna biatlonu v olomouckém kraji. Hned po startu prověří kondici závodníků velmi kopcovitý terén, který pokračuje lesními cestičkami. Poprvé se zde běžely dva závody po sobě. Dopoledne rychlostní závod s trestnými koly za nezasažený terč a odpoledne totéž, ale se štafetovou střelbou. To znamená, že závodník má navíc tři náboje na zasažení pěti terčů a pak v případě nesestřelení terče běží na trestné kolo. I odpolední závod měl strhující atmosféru. Někteří si polepšili, ale i pohoršili. Na některých závodnicích byla vidět únava, ale někteří jakoby se na dopoledním závodě rozběhli a užívali si ten druhý. Pro vyškovské biatlonisty a kroužek DDM Vyškov to byla první zkouška v této biatlonové sezóně. Hlavně pro naší novou závodnici Moniku Brettfeldovou. A jak se jim dařilo ve Zdětíně? V kategorii žáků "B" (12-13 let) v obou závodech obsadili Matěj Haumer 2x3.místo a David Murgaš 2x4.místo. Nejlepšího umístění dosáhly Dagmar Dvořáková v kategorii žákyň "C" (14-15 let) a to 2x1.místo a Monika Brettfeldová 2x2.místo. V kategorii žáků "C" doběhl na 3. a 1.místě Jan Vařeka. Svou premiéru ze střelby z malorážky měli Stanislav Murgaš a Adam Wagner, kteří přešli ze žákovské kategorie do mladších dorostenců "A". Od těchto kategorií se počítali nejlepší výsledky z těchto dvou závodů. Standa skončil na 2.místě (stříbro a zlato) a Adam 3.místo(2x bronz). Ve starších dorostencích "B" měli svou první střeleckou položku ve stoje Jan Haumer a Pavel Vařeka. Zvítězil Jan a druhý byl Pavel. V kategorii veteráni "B" zvítězil Vladimír Haumer, který byl dvakrát druhý. „Jsem rád, že Adam a Standa zvládli svou první střelbu z malorážky. Standa měl dokonce ve druhém závodě jednu položku bez chyby. U starších dorostenců Honzy a Pavla jsem po běžecké stránce docela spokojený. Co se týče střelby vstoje je to na poprvé docela dobré. Jsem rád, že Monika zapadla do kolektivu a výsledky jsou pěkné.“ dodal trenér klubu biatlonu Vladimír Haumer. Další v sérii regionálních závodů bude 4.května závod ve Starém Městě pod Landštejnem, nezbývá než závodníkům popřát mnoho úspěchů a nasbíraných bodů pro postup do Českého poháru.