Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

Biatlon-kvalifikační závod ve Zdětíně

Biatlonisté zahájili letní sezónu ve Zdětíně
Klub biatlonu Vyškov se zúčastnil o tomto víkendu hned dvou závodů v letním biatlonu ve Zdětíně. Ten první byl v sobotu 27. dubna u příležitosti 25. ročníku a 10.ročníku memoriálu Radomila Večeři klubu biatlonu Prostějov. Organizátoři upravili nově střelnici i zázemí pro závodníky a také pro parkování vozidel. Sešlo se zde na 168 závodníků a mezi nimi nemohli chybět členové klubu biatlonu Vyškov. Těm se na této nejdelší běžecké trati dařilo velmi dobře. Závodníci běželi od 1 km až po 7km vzdálenost. Nejmladší Matyáš Gája obsadil 4. místo v kategorii příptavka hoši. Další umístění Vyškováků bylo následující: Sofie Jungmannová skvělé 2. místo, Leo Berka 4.místo, Erika Žáková 7.místo, Jan Kománek 8.místo a poprvé v kategorii dorostenek Apoly Žáková 4. místo. Bednové umístění završil jejich trenér Vladimír Haumer 3.místem v kategorii veteránů. V neděli na tomtéž místě ve spolupráci s kolegy z Prostějova z organizovali členové klubu biatlonu Vyškov svůj třetí ročník v letním biatlonu. Běžel se kratší závod a to sprint s trestnými koly za nezasažený terč. Bohužel nedělnímu závodu nepřálo počasí, hlavně silný vítr míchal pořadím. Celého závodu se zúčastnilo na 148 závodníků ze severní tak jížní Moravy. Všem organizátorům patří velký dík, který kvitovali i ostatní závodníci z ostaních klubů. Vyškováci opět sbírali vavříny. Opět začal Matyáš Gája skvělým 3. místem. Následovaly Sofie Jungmanová a Erika Žáková 3.místem ve svých kategoriích. V kategorii dorostu a dospělých obsadila Apoly Žáková skvělé 3.místo, která poprvé závodí s malorážkou. Opět 3.místem završil úspěšný den trenér klubu Vladimír Haumer. Leo Berka obsadil 6.místo a Jan Kománek 8. místo. "Jsem velmi spokojený s výkony našich závodníků, kteří střelecky nebyli tak špatní, byly tam menší chybičky, ale je to první závod této sezóny. Na to , že v neděli foukal místy silný vítr, naši závodníci střelbu zvládly velmi dobře. Jsem rád, že i Apoly zvládla přechod ze vzduchovky a střelecky si vedla s malorážkou velmi dobře. " svěřil se se svými pocity Vladimír Haumer.