Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

Biatlon-I.kolo ČP Staré Město pod Landštejnem

I.kolo Českého poháru v letním biatlonu

Srdce České Kanady, Staré Město pod Landštejnem, přivítalo ve dnech 31. května – 2. června I. kolo Českého poháru v letním biatlonu žactva, dorostu a dospělých. Podle aktuálního stavu přihlášek se na start postavilo na 450 sportovců. V pátek odpoledne a v podvečer byly na programu tréninky. V sobotu se uskutečnil vytrvalostní závod,kdy za nezasažený terč byla penalizace 20 vteřin u žactva a 30 vteřin u dorostu a dospělých. V neděli uzavřaly I. kolo ČP závody ve sprintu s trestnými koly za nezasažený terč.

„Nepříznivé počasí posledních dnů, doprovázené přívalovými dešti, nám trochu zkomplikovalo přípravu,“ říká ředitel závodů František Schorný. „Voda hodně poškodila zejména seběhy na trati. Do startu závodů ale bude vše v pořádku. Navíc nám k tomu, věřím, pomůže i pěkné počasí, které předpověď na víkend avizuje. Jinak u nás sportovci dostanou obvyklý servis. Na všechny se už těšíme.“ Všech těchto víkendových závodů se zúčastnili i závodníci z Klubu biatlonu Vyškov,pod vedením trenéra Vladimíra Haumera. A jak si Vyškováci vedli?

V sobotu místy foukal silný vítr,který zamíchal kartami s pořadím. Potřebnébody získalleo Berka, který ve vytrvalostmím závodu obsadil 6. místo se 2 chybami v prvním kole a s jednou chybou ve druhé střelbě v kategorii M13. Sofie Jungmannová bohužel chybovala se dvěma chybami v obou položkách ve své kategorii W 13. S technickou závadou na malorážce obsadil Vladimír Haumer až 19.místo se 14 chybami z dvaceti terči. " Jsem rád, že v neděli si polepšil Leo střelecky a jeho první položka byla čistá a ve druhé měl jednu chybu-jedinný kalibr a obsadil krásné 5.místo. Chybělo mu na získání I.VT 1,02 bodu,ale jsem rád, že si vybojoval nominaci na mistrovství republiky. Sofie si střelecky polepšila,když první položku zastřílela be z chyby, ale druhou se třemi zavaháními, které ji posunulo až na 16 příčku. Já jsem se střelecky polepšil a se dvěma chybami v každé položce jsem obsadil 10. místo s opravou malorážky. Chyběla nám ještě nominovaná Apoly Žáková, která v té době měla střelecké soustředění v Novém Městě na Moravě, protože se dostala na zdejší sportovní gymnázium", shrnul své poznatky Vladimír Haumer.