Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

Biatlon-2.kolo ČP v Bystřici pod Hostýnem

Haumer postoupil na MČR v letním biatlonu

Areál Bedlina v Bystřici pod Hostýnem hostila od pátku 22. do neděle 24. června II. kolo Českého poháru v letním biatlonu, a to jak pro kategorie žactva, tak i pro kategorie dorostu a dospělých. Závody byly současně Akademickým mistrovstvím České republiky v letním biatlonu pro rok 2018.

Podstatnou informací byla skutečnost, že na základě propozic došlo ke změně programu. V sobotu se běžely závody s hromadným startem a sprinty se uskutečnily až v neděli.Přihlášeno bylo na 470 závodníků. „Vzali jsme v úvahu časové hledisko a obě disciplíny jsme mezi sebou prohodili. Nedělní program tak, věřím, urychlíme a výpravy budou moci dříve odcestovat domů,“ řekl ředitel závodu Vojtěch Zicháček.
Pořadatelé připravili závodníkům několik novinek. „Máme nové, elektronicky ovládané, terče pro malorážkovou střelbu,“ upřesil Vojtěch Zicháček. „Tato změna si současně vyžádala posunutí střelnice o přibližně 60 centimetrů.“ Závodníci se mohli těšit na další běžecký okruh. „Nová trať patří k těm delším, je dlouhá zhruba půldruhého kilometru,“ dodává ředitel závodu. Do druhého kola ČP se nominovali i závodníci z Klubu biatlonu Vyškov. "V sobotu měla Erika technické problémy se zbraní, ale v neděli již bylo vše v pořádku a střelecky se dařilo. Bohužel Sofie se zranila při hromadném závodu a v neděli nenastoupila na trať, ale i tak holky bojovaly co se dalo. Mě se v sobotu střelecky dařilo velice dobře a získal jsem I. výkonostní třídu a tím pádem postup na MČR ,ale v neděli se mi nedařilo střelecky vůbec a i běžecky jsem měl problém s pravým stehnem", popsal kouč klubu Vladimír Haumer. Výsledky Vyškováků: kategorie žačky B Erika Žáková 36. a 26. a Sofie Jungmannová 43, kategorie muži C Vladimír Haumer 7. a 13. místo.