Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

Biatlon-1.kolo ČP v Letohradu

ČP v letním biatlonu odstartoval v Letohradu

Už tradičně patří druhý červnový víkend úvodnímu kolu Českého poháru v letním biatlonu. Letošní premiéra se odehrála 8. – 10. června v Letohradě, na východě Čech. Na programu byly závody všech věkových kategorií, žáky A počínaje a veterány C konče. Po pátečních oficiálních trénincích a poradě vedoucích se v sobotu uskutečnily závody v klasickém sprintu. Neděle byla pak vyhrazena sprintům se štafetovou střelbou. Po oba dva dny panovalo tropické vedro.

Nová sezóna s sebou přináší i řadu novinek. „Všechny závody Českého poháru a následně i šampionáty budeme poprvé měřit pomocí čipů,“ říká Jan „Hugo“ Novák z Roveru Praha, nový člen výboru ČSB pro práci s mládeží. „Zařízení jsme už testovali, a tak věřím, že v Letohradě vše proběhne bez problémů, přestože s takovým množstvím startujících a čipy ještě zkušenost nemáme.“
Další novinkou je skutečnost, že žáci/žákyně kategorie A, kteří dosud nezávodili či nedosáhli na výkonnostní třídu, mají pro Český pohár tzv. otevřený režim. To znamená, že jedinou podmínkou jejich účasti je start v jakémkoliv regionálním závodě a bodový zisk. Ostatní se Českého poháru účastní na základě předepsaných kritérií. U žáků/žákyň B a C je to I. výkonnostní třída (VT) v biatlonu nebo letním biatlonu. U dorostu a dospělých II. VT v uvedených odvětvích. Dalším postupovým kritériem bude aktuální žebříček. " Střelecky se vedlo dobře v sobotu (2 + 0) i neděli Erice Žákové (0+0), která v sobotu obsadila 13. a v neděli 26. místo. Chyběly jí 4 body na I.VT, aby měla zajištěn postup na MČR. Druhý náš postupující závodník Jan Kománek obsadil 34. a 26. místo a střelecky se mu tak nedařilo. Dalším našim dvou závodnicím postup do Letohradu utekl o dva a šest bodů. Věřím, že na další pohárový závod v Bystřici pod Hostýnem se již dostanou", popsal vedoucí výpravy Vladimír Haumer, který skončil se špatnou střelbou ve veteránech C až na 14. místě.