Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

OP futsalu – poslední jarní turnaje – 22.6.2019

Okresní přebor odehrál poslední jarní turnaje.
Hrály se dva turnaje a jeden samostatný zápas na umělkách sportovních areálů: Stadion Vyškov, ZŠ Školní Bučovice a Gymnázium Bučovice.

Ve Vyškově na Stadionu se hrály zápasy přeložené z Kozlan. Pořádající Kozlany tedy nehrály doma, ale jako by je to polilo živou vodou. Že porazily Galaxy se tak trochu mohlo stát, osekával se vyrovnaný boj týmů ze dna tabulky. Určitě se nedal očekávat zisk bodů na úkor týmu Maref, kterým v sestavě chyběl tvůrce hry a v kritických momentech to bylo znát. Marefy se pak vyřádily v zápase s Galaxy.

V Bučovicích na ZŠ se hrálo jen o udržení míst v tabulce či spíše jen o prestiž. Přesto jen první zápas nepřinesl překvapení ve vítězi zápasu, ale v rozdílu skóre ano. V následujícím zápase hosté překvapivě získali bod. Domácím Orlům jaksi nevycházela střelba, podobně jako proti City v nedávném čtvrtečním zápase. A třetí zápas potvrdil špatný den Sokola, a naopak vydařený den Krásenska.

V Bučovicích na Gymnáziu se hrál jen jeden odložený zápas mezi domácími Orly a City z Vyškova už ve čtvrtek 20.6.2019. Zápas měl od počátku překvapivý průběh. Tedy na pohled měli převahu domácí, ale vývoj skóre měli pod kontrolou hosté, kteří překvapivý stav udrželi až do konce.

Konečná tabulka OP pak ukazuje stálost formy většiny týmů, horní polovina tabulky je stejná až na jednu výjimku, kdy Sokol se z pátého místa o několik míst propadl na místo deváté a nahradily ho Kloboučky, které se na páté místo dostaly jarními výkony, když prohrály pouze s okresním mistrem a vice mistrem. Za zmínku již jen stojí mírný vzestup Orlů z Vyškova a mírný propad Krásenska.

Úspěšně, tj. s plným počtem šesti bodů za dva vítězné zápasy hracího dne hrál pouze tým LF Kozlany.

Stručný přehled výsledků je uveden v příloze.
Stručná tabulka OP je na pravém okraji této stránky.
Podrobné výsledky a ostatní statistiky jsou uvedeny na stránkách FAČR. Na tyto stránky je utvořen odkaz s názvem "statistiky" v levém navigačním sloupci na nějž stačí kliknout.
Na stránkách FAČR v sekci "aktuální výsledky" jsou uvedeny poslední výsledky, aktuální tabulka pořadí týmů a los nejbližšího hracího dne (tj. dvě následující kola), turnaje či jednotlivé zápasy jsou zde členěny dle stanoveného termínu včetně utkání odložených či předehrávaných.
V sekci "los soutěže", kde jsou turnaje členěny dle nalosovaných kol, platný termín a místo zápasu jsou vždy uvedeny na jednom řádku společně s daným zápasem.
V sekci "obsazení rozhodčími" jsou uvedeny delegace sudích pro nejbližší hrací den (zpravidla jeden až dva dny před výkopem prvního zápasu, nejpozději v pátek večer).
Stránky FAČR obsahují řadu dalších statistických a informativních údajů z futsalu a fotbalu všech soutěžních úrovní.
Zájemci o archiv statistik okresních soutěží: Ten je umístěn v sekci "archiv soutěží" na web stránkách FAČR - odkaz "statistiky", tam je umístěn OP 2008/09 a novější. Od ročníku 2018-2019 jsou aktivovány nové stránky FAČR, na kterých je archiv dočasně v sekci „zprávy“.
Ročníky 2007/08 a starší byly zpracovány v jiném programu a byly umístěny na starších web stránkách okresní komise futsalu, na které bylo možné se přesunout pomocí odkazu "původní stránky" v levém navigačním sloupci. Bohužel tyto stránky již nejsou dostupné.
Některé odkazy na webu FAČR jsou zatím prázdné, ale budou postupně naplňovány.

PřílohaVelikost
1vysledky OP Vyskov z 22.6.2019.pdf69.23 KB