Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

OP futsalu – páté jarní turnaje – 25.5.2019

Okresní přebor odehrál páté jarní turnaje.
Hrály se tři turnaje a jeden zápas na umělkách sportovních areálů: Stadion Vyškov, ZŠ Habrovany, Gymnázium a ZŠ Školní Bučovice.

Ve Vyškově na Stadionu se hrál přesunutý turnaj z Kozlan, důvodem přesunutí bylo nezpůsobilé hřiště. Pořádající Kozlany na jaře posilnily hráčskou základnu a díky tomu hrály proti zkušenému Fifáku dlouho vyrovnanou partii, hlavní oporu měli v gólmanovi. Fifák postupně získával odstup ve skóre a překvapení nepřipustil. Ve druhém zápase se střetly vyškovské týmy a hrály se dva úplně rozdílné poločasy. V prvním se vytratil Fifák, špatný pohyb, špatné čtení hry a špatná střelba vedly jednoznačnému vedení Orlů. Ve druhém poločase se Fifák probudil, a přestože obdržel ještě gól na 0:4, začal hrát svou hru. Po několika minutách vydřel první gól a od tohoto momentu padaly branky zase jen na jednu stranu. Tým Orlů se vytratil a dobře rozehraný zápas úplně ztratil. Na třetí zápas pořádajícímu týmu chyběl hrdina prvního zápasu, gólman. Tým Orlů toho plně využil a s chutí si zastřílel do špatně kryté branky.

V Bučovicích na Gymnáziu potvrdily Kloboučky jarní zlepšení a s Amorem prohrály se ctí. Amor pak ve druhém zápase jasně přehrál vyškovské City, čímž si upevnil vedení v tabulce OP a již nemůže být dostižen. Čtyři turnajové hrací dny před ukončením ročníku může slavit třetí titul okresního přeborníka za sebou. Ve třetím zápase byl domácí tým favoritem, ale tato role mu asi nesedí a potvrdil ji po velkém boji až na konci zápasu.

V Habrovanech se hrál jen jeden zápas, rezerva Orlů Bučovice se nedostavila. Pořádající tým Galaxy sice s druhým týmem tabulky prohrál, ale výsledek korigoval na přijatelný díky laxnější obranné hře hostů.

V Bučovicích na ZŠ se hrál již ve středu odložený zápas z 18. května. Hrálo se na domácím hřišti Sokolu a ten měl sestavu ne nepodobnou z období kdy úspěšně hrával o okresní titul. Galaxy to odneslo velkým brankovým přídělem.

Úspěšně, tj. s plným počtem šesti bodů za dva vítězné zápasy hracího dne hrály týmy Amor Vyškov, Fifák Nouzka Vyškov a Lazor Vyškov.

Stručný přehled výsledků je uveden v příloze.
Stručná tabulka OP je na pravém okraji této stránky.
Podrobné výsledky a ostatní statistiky jsou uvedeny na stránkách FAČR. Na tyto stránky je utvořen odkaz s názvem "statistiky" v levém navigačním sloupci na nějž stačí kliknout.
Na stránkách FAČR v sekci "aktuální výsledky" jsou uvedeny poslední výsledky, aktuální tabulka pořadí týmů a los nejbližšího hracího dne (tj. dvě následující kola), turnaje či jednotlivé zápasy jsou zde členěny dle stanoveného termínu včetně utkání odložených či předehrávaných.
V sekci "los soutěže", kde jsou turnaje členěny dle nalosovaných kol, platný termín a místo zápasu jsou vždy uvedeny na jednom řádku společně s daným zápasem.
V sekci "obsazení rozhodčími" jsou uvedeny delegace sudích pro nejbližší hrací den (zpravidla jeden až dva dny před výkopem prvního zápasu, nejpozději v pátek večer).
Stránky FAČR obsahují řadu dalších statistických a informativních údajů z futsalu a fotbalu všech soutěžních úrovní.
Zájemci o archiv statistik okresních soutěží: Ten je umístěn v sekci "archiv soutěží" na web stránkách FAČR - odkaz "statistiky", tam je umístěn OP 2008/09 a novější. Od ročníku 2018-2019 jsou aktivovány nové stránky FAČR, na kterých je archiv dočasně v sekci „zprávy“.
Ročníky 2007/08 a starší byly zpracovány v jiném programu a byly umístěny na starších web stránkách okresní komise futsalu, na které bylo možné se přesunout pomocí odkazu "původní stránky" v levém navigačním sloupci. Bohužel tyto stránky již nejsou dostupné.
Některé odkazy na webu FAČR jsou zatím prázdné, ale budou postupně naplňovány.

PřílohaVelikost
1vysledky OP Vyskov z 25.5.2019.pdf72.68 KB