Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

OP futsalu – osmé jarní turnaje – 15.6.2019

Okresní přebor odehrál osmé jarní turnaje.
Hrály se čtyři turnaje na umělkách sportovních areálů: ZŠ Školní Bučovice, Gymnázium Bučovice, Orli Vyškov a Stadion Vyškov.

V Bučovicích na ZŠ hrál domácí tým o posun na celkové čtvrté místo v tabulce OP. Potřeboval k tomu plný počet bodů a současně hostující Vyškovský Fifák aby nebodoval vůbec. To se mohlo rozhodnout hned v prvním zápase. Domácí se pustili do hostů slibně a celý první poločas se jim dařilo. Fifák nehrál špatně, ale jako by přijel se zvlhnutým prachem. Během poločasové přestávky hosté asi hodně sušili a po několika minutách se poprvé zajiskřilo a hosté začali zápas dramatizovat až nakonec dosáhli na kýžený bod. Fifák ještě neměl vše vyřešeno, ještě je mohly ohrozit Marefy, které mají ještě jeden turnaj k dobru příští sobotu a souběžně hrály ve Vyškově na Orlovně a tam také musely také bodovat. Fifák neponechal nic náhodě a po velkém boji porazil Sokol. V souboji Bučovských týmů prokázaly Kloboučky větší hlad po bodech a celý zápas měly pod kontrolou.

V Bučovicích na Gymnáziu hrály dva domácí týmy, utkaly se áčko a rezerva Orlů. Podle postavení v tabulce to měla být jasná záležitost, ale byl to zápas dlouho vyrovnaný na skóre, ale v závěru se projevila větší herní vyzrálost prvního týmu. Tým Kozlan pak s obojími Orly prohrál, ale potvrdil postupné zlepšování. Oproti dřívějšku nejsou rozdíly ve skóre tak velké.

Ve Vyškově na Orlovně pořádal turnaj již jistý okresní mistr, který dosud neztratil žádný bod. Úvodní zápas hrál s Lazorem, který ještě nevzdával boj o stříbrnou pozici. Amor měl tradičně více ze hry, ale Lazor dobře bránil a hrozil z protiútoků. Tato taktika přinesla Lazoru poločasové vedení. Amor ve druhém poločase postupně stupňoval tempo, ale nedařilo se mu bránící tým rozebrat a nevycházely kombinační ani sólové akce. V maximální snaze se dopouštěl také chyb a Lazor je trestal. Výsledek nakonec vůbec neodpovídá obrazu hry, ale Lazor získal tři body zaslouženě. Tyto body by ale byly bezcenné, pokud by nebyly potvrzeny dalšími třemi body proti týmu Maref. Zápas se dlouho pro Lazor nevyvíjel dobře, tentokrát totiž musel hrát otevřenější hru a Marefy také hrály o posun tabulkou nahoru. Lazor dvě třetiny zápasu stále dotahoval a výsledek otočil až v závěru a po závěrečném hvizdu sudího mohl slavit vytoužené stříbro. Neúspěch Amoru v prvním zápase pak odnesl tým Maref, který útočnému tlaku nedokázal vzdorovat.

Ve Vyškově na Stadionu se hrály zápasy o umístění ve spodní třetině tabulky. Mírným favoritem byl pořádající tým City. Tuto roli potvrdil proti oběma soupeřům a překvapivě snadněji na úkor Krásenska. Krásensko se z jasné prohry nevzpamatovalo a v přímém souboji o jedenáctou příčku prohrou nechalo Galaxy ještě šanci na poslední turnaj.

Úspěšně, tj. s plným počtem šesti bodů za dva vítězné zápasy hracího dne hrály týmy Orli Bučovice A, Lazor Vyškov a Vyškov City.

Stručný přehled výsledků je uveden v příloze.
Stručná tabulka OP je na pravém okraji této stránky.
Podrobné výsledky a ostatní statistiky jsou uvedeny na stránkách FAČR. Na tyto stránky je utvořen odkaz s názvem "statistiky" v levém navigačním sloupci na nějž stačí kliknout.
Na stránkách FAČR v sekci "aktuální výsledky" jsou uvedeny poslední výsledky, aktuální tabulka pořadí týmů a los nejbližšího hracího dne (tj. dvě následující kola), turnaje či jednotlivé zápasy jsou zde členěny dle stanoveného termínu včetně utkání odložených či předehrávaných.
V sekci "los soutěže", kde jsou turnaje členěny dle nalosovaných kol, platný termín a místo zápasu jsou vždy uvedeny na jednom řádku společně s daným zápasem.
V sekci "obsazení rozhodčími" jsou uvedeny delegace sudích pro nejbližší hrací den (zpravidla jeden až dva dny před výkopem prvního zápasu, nejpozději v pátek večer).
Stránky FAČR obsahují řadu dalších statistických a informativních údajů z futsalu a fotbalu všech soutěžních úrovní.
Zájemci o archiv statistik okresních soutěží: Ten je umístěn v sekci "archiv soutěží" na web stránkách FAČR - odkaz "statistiky", tam je umístěn OP 2008/09 a novější. Od ročníku 2018-2019 jsou aktivovány nové stránky FAČR, na kterých je archiv dočasně v sekci „zprávy“.
Ročníky 2007/08 a starší byly zpracovány v jiném programu a byly umístěny na starších web stránkách okresní komise futsalu, na které bylo možné se přesunout pomocí odkazu "původní stránky" v levém navigačním sloupci. Bohužel tyto stránky již nejsou dostupné.
Některé odkazy na webu FAČR jsou zatím prázdné, ale budou postupně naplňovány.

PřílohaVelikost
1vysledky OP Vyskov z 15.6.2019.pdf73.08 KB