Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

Biatlon-regionální závod ve Zdětíně

Biatloniosté zahájili letní sezónu-Haumer a Topor na bedně

Vyškov může být pyšný na své reprezentanty Klubu biatlonu Vyškov, kteří vstoupili do letní sezóny tou správnou nohou. Z prvních regionálních závodů přivezli hned 2 medaile a třikrát měli těsně k medaili, ale byla to 5 až 6 místa. Regionální závod se uskutečnil nedaleko Prostějova, ve Zdětíně. Tento závod byl již 8.ročníkem Memoriálu Radomila Večeři, který byl dlouholetým trenérem a zároveň závodníkem prostějovského klubu biatlonu. S upravenou střelnicí, za což patří pořadatelům poděkoání, se sem sjeli závodníci v hojném počtu v zastoupení z celé Moravy i Slezska a svými skvělými sportovními výkony uctili jeho památku.Tímto středně těžkým závodem je vždy zahájena letní sezóna biatlonu v olomouckém kraji. Hned po startu prověří kondici závodníků velmi kopcovitý terén, který pokračuje lesními cestičkami. Pro nováčky z vyškovského klubu to byl docela drsný závod na seznámení se s letním biatlonem. Běžel se zde vytrvalostní závod, kde za nezasažený terč byla 20 vteřinnivá penalizace u žáků a u dorostu a dospělých 30 vteřinová. Mezi soupeři bylo i12 závodníků z vyškovského klubu a dařilo se jim. Prvním závodníkem, který vyběhl na svou 1km trať v kategorii přípravka byl Vilém Topor, který doběhl na pěkném třetím místě. Skvělého umístění a to stříbrnou medaili získal trenér klubu Vladimír Haumer v kategorii mužů C. Ostaní umístění Vyškováků: přípravka žáci Martin Zapletal 5, Matyáš Gája 6, přípravka žákyně Julie Jakubová 6, žáci B Jan Kománek 9, Leo Berka 14, Daniel Doubrava 15, žákyně B Erika Žáková 11,Sofie Jungmannová 18, žák C Adam Zipfel 12, žákyně C Apoly Žáková 8 a juniorka Petra Korčiánová 8. "Jsem velmi spokojený s výkony našich žáků, kteří střelecky nebyli tak špatní, byly tam menší chybičky, ale je to první závod a jeli jsme to vyzkoušet a získat nové zkušenosti. Pro nováčky v přípravce to byl křest ohněm, protože to byl jejich první závod a hned takový těžší terén na startu, ale dali to a jsem rád, že se jim závody líbili," svěřil se se svými pocity Vladimír Haumer.Všechny moc chválím :-)