Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

Biatlon-MČR v letním biatlonu ve Starém Městě pod Landštejnem

Vyvrcholení úspěšného žákovského šampionátu doprovázel déšť

Déšť a chlad v České Kanadě

Déšť a ochlazení doprovázely vyvrcholení Mistrovství České republiky v letním biatlonu, které se odehrálo ve Starém Městu pod Landštejnem. Závody s hromadným startem byly už třetím kláním, které mladí sportovci absolvovali během dvou dnů soutěží. Pokud někomu scházely síly, poznat to nebylo, vynahrazoval to bojovností. „Chci poděkovat všem sportovcům a trenérům za jejich přístup. Jsem přesvědčený, že za sebou máme po všech stránkách povedený šampionát, přestože počasí k nám mohlo být v závěru příznivější,“ poznamenal ředitel závodů František Schorný.

Pro deštěm zkrápěné zlaté medaile si dnes v samém srdci České Kanady doběhli: Lukáš Kulhánek (žáci A) z KB Krkonoše, Heda Mikolášová (žákyně A) z Roveru Praha, Ondřej Poledník (žáci B) ze Starého Města pod Landštejnem), Denisa Brunátová (žákyně B) z Elánu Zruč, Jáchym Kaplan (žáci C) a Lenka Bártová (žákyně C) oba ze Starého Města pod Landštejnem.

Ondřej Poledník trojnásobný mistr ČR v letním biatlonu v kategorii žáků B.
Ondřej Poledník trojnásobný mistr ČR v letním biatlonu v kategorii žáků B.

V průběhu celého šampionátu nenašli ve Starém Městě pod Landštejnem přemožitele dva domácí biatlonisté Ondřej Poledník a Jáchym Kaplan, kteří vystoupili na nejvyšší stupínek po každém svém startu v mistrovském závodě! Oba se tak mohou pochlubit, a to včetně závodů štafet, třemi zlatými medailemi. Dvakrát se českými šampióny stali Lukáš Kulhánek, Denisa Brunátová a Lenka Bártová.

Lenka Bártová právě vítězí v závodě s hromadným startem v kategorii žákyň C
Lenka Bártová právě vítězí v závodě s hromadným startem v kategorii žákyň C.

„Děkujeme Českému svazu biatlonu, že nám dal důvěru šampionát uspořádat. Dále velmi rád děkuji všem našim sponzorům a partnerům, bez nichž bychom takovou akci a na takové úrovni nezorganizovali,“ zdůraznil František Schorný. Slavnostního předávání cen v průběhu šampionátu se například zúčastnil zástupce Jihočeského kraje, který též mistrovství podpořil finančně, nebo starostka Obce Staré Město pod Landštejnem.
Tohoto šampionátu se zúčastnil i člen vyškovského klubu Jan Kománek. V sobotu obsadil 17. místo a v neděli si polepšil (díky střelbě, když minul pouze jeden terč) a doběhl na 12. místě. Ve štafetě obsadil 4. místo. Chválím Honzíku :-)