Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

Biatlon-MČR v letním biatlonu 2017

Haumer v první desitce

Zřejmě rekordní účast závodníků bude mít nadcházející Mistrovství České republiky v letním biatlonu pro kategorie dorostu a dospělých. Šampionát hostí od pátku 29. 9. do neděle 1. 10. areál „Bedlina“ v Bystřici pod Hostýnem. „K datu uzávěrky, která byla v pondělí, evidujeme 281 přihlášených,“ říká ředitel závodů a viceprezident Českého svazu biatlonu Vojtěch Zicháček. Před rokem v Jablonci nad Nisou startovalo na MČR 246 sportovců.

V pátek jsou na programu tréninky, sobota a neděle je pak v Bystřici pod Hostýnem vyhrazena třem mistrovským závodům – sprintům, supersprintům a závodům s hromadným startem. „Tratě máme v tuto chvíli připravené, včetně nového 500 metrů dlouhého okruhu pro supersprint,“ hlásí Vojtěch Zicháček, který v této souvislosti upozorňuje na Propozice MČR a upřesnění tam uvedená právě pro supersprint. „Jinak u nás bude vše standardní, občerstvení, zázemí a věřím že i počasí, které jsme si tam nahoře předplatili,“ dodává s úsměvem ředitel závodu.

Nakonec se sobotního sprintu zúčastnilo 252 a v neděli 240 závodníků. Mezi ně se také nominoval z Klubu biatlonu Vyškov pouze Vladimír Haumer, který obsadil ve sprintu 10 příčku a v závodě s hromadným startem 13. místo. "V sobotu jsem si věřil víc se střelbou, nástřel byl velmi dobrý, ale nějak jsem to nezvládl hlavou. V ležce jsem měl tři chyby, ale stojka mi vyšla dobře s jednou chybou. V neděli jsem měl jinou zbraň, s kterou jsem střílel poprvé a dopadlo to špatně, celkem 11 chyb z 20-ti terčů. Na druhou stranu jsem rád, že jsem zde vybojoval v červnu na II.kole Českého poháru I. výkonnostní třídu a zajistil si postup na příští rok. Trošku jsem byl zklamaný, že se z našich závodníků někdo další nenominoval. ,"popsal své dojmy šéf klubu Haumer.