Vítejte na stránkách Sport Vyškov. Na těchto stránkách se vám budeme snažit nabídnout informace z různých sportů, které jsou pořádány v rámci okresu Vyškov, nebo za účasti Vyškovských sportovců.

Jednou z mnoha věcí, které stránky nabízejí je i zasílání informací o nových článcích, diskusní fórum a další. Většina těchto částí je ovšem zpřístupněna až po vaší registraci na tyto stránky. Proto neváhejte a zaregistrujte se hned, ať vám neuniknou důležité věci :)

Nabízíme vám možnost umístit jakékoliv informace ohledně Vyškova, zejména pak z oblasti sportu, případně upoutávky na vaše stránky nebo výrobky. Podněty a připomínky zasílejte prostřednictvím mailu na info@sportvyskov.cz.

Biatlon-III.kolo ČP v Nové Městě na Moravě

Haumer a Kománek v první desítce

Vysočina Aréna v Novém Městě na Moravě byla o víkendu 3. a 4. září svědky III. kola Českého poháru v letním biatlonu žactva, dorostu a dospělých. V sobotu se odehrály vytrvalostní závody, neděle byla vyhrazena sprintům se skupinovým startem. První den startovalo ve všech kategoriích 454 závodníků, ve sprintech se představilo 457 biatlonistů. Tohoto sportovního klání před mistrovstvím ČR se zúčastnili i zástupci vyškovských biatlonistů. Jan Kománek v kategorii žactva A do 10 let v sobotním závodě se třemi střeleckými chybami skončil na 13. místě, ale v neděli ve sprintu vybojoval pěkné 9. místo s jednou střeleckou chybou. Jeho kouč Vladimír Haumer v sobotním vytrvalostním závodě na sedm kilometrů měl nejlepší střelbu ve své kategorii mužů B, když z 20 ran minul pouze šestkrát a obsadil šestou příčku. V neděli se běžely tři rozběhy v jeho kategorii a ve svém vybojoval čtvrté místo, ale nakonec jej odsunuli soupeři ve druhém a třetím rozběhu na konečné sedmé místo. "Jsem rád, že se Honzíkovi vydařila v neděli střelba, což po prázdninách, kdy je odmlka, se opět dostal do svého rytmu. Já jsem se sebou spokojený, protože jsem se zlepšil ve střelbě, což jsem potvrdil v neděli sopět s nejlepší střelbou ve své kategorii. Škoda, že naše dorostenky nemohly na tento pohárový závod ze zdravotních a osobních důvodů", řekl po závodě Haumer. Šampionát žáků se odehraje 17. – 18. září ve Starém Městě pod Landštejnem, dorost a dospělí budou o cenné kovy bojovat 1. a 2. října v Jablonci nad Nisou.